fbpx

Co nowego u nas?

Wynajem mini żurawia – 5 parametrów, na które warto zwrócić uwagę

Mini żurawie to coraz częściej używane urządzenia. Wykorzystuje się je przede wszystkim na budowach, podczas prac montażowych i renowacyjnych. Mają kompaktowe rozmiary, a jednocześnie umożliwiają podnoszenie ciężkich ładunków, ułatwiając tym samym realizację wielu zadań. Zastanawiasz się nad wypróbowaniem takiego sprzętu? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na wynajem mini żurawia.

Mini żuraw budowlany – jak wybrać właściwe urządzenie?

Mini żuraw budowlany jest urządzeniem, które może być przystosowane do realizacji wielu zadań. Dostępne na rynku maszyny mają dość zróżnicowane parametry. Dlatego dopasowanie właściwego modelu do konkretnego zlecenia jest tak istotne. Ważne są również warunki realizacji prac. Listę najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, znajdziesz poniżej.

Waga i wymiary mini żurawia

Mimo, iż wszystkie mini żurawie budowlane są kompaktowe, występują pomiędzy nimi różnice w wymiarach i wadze. Czasami nawet kilka centymetrów ma ogromne znaczenie w wyborze i możliwościach wykorzystania maszyny. Dostępne są min.urządzenia o wąskiej konstrukcji, które mieszczą się w standardowych otworach drzwiowych (80 cm). Dzięki temu mogą być używane wewnątrz pomieszczeń. Wymiary mogą mieć również znaczenie w przypadku manewrów wykonywywanych w miejscu przeprowadzania prac.

Kolejną ważną kwestią jest masa całkowita mini żurawia. Ma ona duże znaczenie min. w przypadku poruszania się maszyn po stropach o określonej nośności. Niezwykle istotna jest również w przypadku transportów (zarówno pojazdami, jak i np. windami towarowymi). Jeśli prowadzone prace wymagają zainstalowania mini dźwigu na znacznej wysokości (np. na dachu, na stropie), zwykle konieczny jest wybór lżejszego urządzenia. Dostępne są modele ważące poniżej 3T, które mogą być transportowane żurawiem wieżowym. Dodatkowo w niektórych przypadkach istnieje możliwość demontażu niektórych elementów w celu zmniejszenia wagi urządzenia (np. przeciwwagi) – trzeba jednak pamiętać, że wpływa to na zmniejszenie udźwigu mini żurawia.

IMG 0550
F71F8B0E 9A54 4827 8FC9 E12EECA08876 1 201 a
IMG 3706
Wysięg i wysokość podnoszenia mini dźwigu

Wysięg mini dźwigu to jeden z podstawowych parametrów wpływających na możliwości jego zastosowania. Jest on również określany jako promień roboczy i wyznacza maksymalną poziomą odległość pomiędzy osią obrotu, a hakiem. Mówi nam o tym, jak daleko może sięgnąć ramię maszyny.
Niezwykle istotna jest też wysokość podnoszenia. Parametr wskazuje, jak wysoko w pionie sięga ramię maszyny. Innymi słowy, tzw. wysokość użyteczna podnoszenia to maksymalny pułap, na jaki można unieść ładunek w zależności od tego, na czym został zamocowany (zblocze lub hak szperający).

Wymiary transportowe mini żurawia

Mini żuraw budowlany jest używany przede wszystkim tam, gdzie możliwości zastosowania większych maszyn są ograniczone. Chodzi tu o prace prowadzone na niewielkiej przestrzeni, a także transport do trudno dostępnych miejsc.

Mini żurawie to kompaktowe maszyny, ale potrzebują miejsca do rozstawu podpór stabilizujących (w najmniejszym modelu jest to 4,5 x 4,5 m). Istnieje możliwość zmniejszenia tej powierzchni, ale powoduje to również zmniejszenie udźwigu maszyny. Niektóre modele mają możliwość płynnej regulacji rozstawu podpór, co pozwala ustawić je w miejscu pozornie niedostępnym.

Szerokość maszyny ma szczególne znaczenie podczas prac, do których należy dojechać przez wąski przejazd. Najmniejszy mini żuraw bez problemu przejedzie przez standardowy otwór drzwiowy. Modele o mocniejszych parametrach są niewiele większe. Żuraw o maksymalnej wysokości podnoszenia 22 m mierzy zaledwie 80 cm szerokości.

Długość maszyny jest szczególnie ważna np. przy transporcie windami towarowymi. W niektórych modelach istnieje możliwość demontażu silnika elektrycznego, który pozwala na zmniejszenie długości urządzenia i przystosowanie do transportu windą.

Udźwig mini żurawia

Udźwig to z kolei parametr, który określa maksymalną masę ładunków podnoszonych przez żuraw w oparciu o diagram pracy. Udźwig maleje wraz z wysuwem i położeniem wysięgnika. W przypadku zbyt ciężkiego ładunku zabezpieczenia żurawia nie pozwalają na nadmierne wysunięcie wysięgnika. Przed wyborem urządzenia do konkretnego typu zadań należy więc zwrócić szczególną uwagę na ten czynnik. Natomiast podczas pracy w żadnym wypadku nie należy ignorować informacji wysyłanych przez systemy bezpieczeństwa.

Zasilanie mini dźwigu budowlanego

W następnej kolejności warto zastanowić się, jakiego zasilania potrzebujesz w swoim mini dźwigu budowlanym. Większość maszyn tego typu wyposażonych jest w silnik elektryczny, spalinowy bądź w dwa niezależne źródła zasilania.

Silniki elektryczne umożliwiają pracę tam, gdzie nie ma zastosowania silnik spalinowy. Istnieją modele o zasilaniu elektrycznym akumulatorowym (DC), które pozwalają na wykonywanie prac w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony bądź niemożliwy. Moc takich silników mini żurawi jest zbliżona do mocy silników spalinowych, przy jednoczesnym zachowaniu niskoemisyjności (brak zanieczyszczeń, cicha praca).

Usuwamy ten fragment bo na kołach poruszają się manipulatory i dźwigi pick and carry.

Dodatkowe wyposażenie – zwiększ możliwości mini żurawia budowlanego

Warto przy tym zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie, które można wykorzystać wraz z mini żurawiem budowlanym. Niektóre modele mają możliwość zastosowania dodatkowego wysięgnika Fly-JIB, który zwiększa wysokość podnoszenia. Większość mini żurawi budowlanych można też wyposażyć w akcesoria do chwytania różnego rodzaju materiałów, np. przyssawki próżniowe do szyb lub chwytaki do płyt warstwowych czy też betonu.

IMG 0224
PHOTO 2022 12 16 17 53 12 2
Wynajem mini żurawia – nie zapomnij sprawdzić warunków umowy

Właściwy dobór urządzenia to jedno, ale udany wynajem mini żurawia to także przejrzyste warunki umowy. Nie zapomnij upewnić się, że współpracujesz z firmą, która dba o klienta. Wśród najbardziej docenianych przez najemców elementów oferty znajdują się:

  • przejrzysty cennik,
  • elastyczne warunki najmu
  • dostarczenie maszyny we wskazane miejsce,
  • całodobowy, sprawny dostęp do serwisu,
  • szeroki wybór maszyn o zróżnicowanych parametrach,
  • wykwalifikowana kadra operatorów,
  • łatwość kontaktu z wypożyczalnią,
  • minimalne formalności.

Szukacie mini żurawia do wsparcia Waszej firmy? Nie jesteście pewni jaką maszynę wynająć? Skontaktujcie się z nami, pomożemy w wyborze sprzętu z naszej bogatej oferty.

Korzyści z wynajmu Małych Żurawi

Szukasz niezawodnego sprzętu budowlanego, który pozwoli Ci wygodnie i bez wysiłku zrealizować każde wyzwanie na budowie?

Potrzebujesz sprawdzonego dźwigu na plac budowy, który pomoże Ci znacznie szybciej niż do tej pory zrealizować nawet najtrudniejsze zadania, a pracę Twoich operatorów uczyni bardziej komfortową i efektywną?

Jesteś właścicielem firmy specjalizującej się w wymianie okien i od dłuższego czasu rozglądasz się za sprzętem, który skróciłby czas pracy i znacznie usprawnił ten proces?

Rozwiązaniem są mini żurawie budowlane z możliwościami udźwigu nawet do 9T, które pozwalają wygodnie transportować każdy ładunek, dostosowując wysokość sprzętu do potrzeb. Z ich pomocą nie ma zadań do zrealizowania. Raz na zawsze zapomnisz o wszelkich problemach budowlanych, a praca będzie efektywna i przyjemna.

małe żurawie
małe żurawie
małe żurawie
Umożliwiamy wynajem Małych Żurawi – profesjonalnego sprzętu do wydajnej i szybkiej pracy!

Mini żurawie to specjalistyczny sprzęt budowlany renomowanych producentów takich jak: Maeda, Hoeflon,Jekko, Valla, który sprosta każdemu wyzwaniu budowlanemu i z którymi znacznie szybciej zrealizujesz wszelkie zaplanowane prace.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sprzętu do ciężkich i skomplikowanych robót budowlanych, czy do wymagających prac dekarskich – nasze dźwigi to odpowiedni wybór do takich zadań. Sprzęt z możliwością regulowania wysokości i długości wysięgu to gwarancja efektywnej, szybkiej i komfortowej pracy.

Małe Żurawie do wynajęcia – jakie są dostępne modele?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór sprawdzonych maszyn o wielkich możliwościach udźwigu, w przypadku żurawia Hoeflon C30 to aż 9T! Mini żuraw Hoeflon C30e umożliwia poruszanie się po zboczach, dzięki poziomowanej gąsienicy, co ułatwia pracę na w trudnym terenie.

Dysponujemy mini żurawiami przeznaczonymi do drobnych prac i mniej skomplikowanych projektów, jak i do bardziej zaawansowanych i złożonych prac budowlanych. Takim sprzętem jest m.in. mini żuraw Maeda MC405, który charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem 3,8T i wysięgu do 20,7 metrów. Przy dużych (i mniejszych) projektach sprawdzi się doskonale.

Na uwagę zasługuje również żuraw Maeda MC285 o wysięgu do 9 m , który dzięki sterowaniu radiowemu może być wygodnie obsługiwany przez operatora z wybranego miejsca. Co ciekawe, w przypadku tego mini żurawia istnieje możliwość demontażu silnika na czas transportu windą serwisową.

Chcesz wiedzieć jakie jeszcze Małe Żurawie mamy do wynajęcia? Sprawdź pełną ofertę mini żurawi i wybierz sprzęt dla siebie.

małe żurawie
B84A12D6 7A67 4C1D BE41 B232355AF30F cut
Korzyści z wynajmu Małych Żurawi:

znacząco zwiększają komfort pracy. Najwyższej jakości mini żurawie od renomowanych marek tj. Maeda, Hoeflon, Unic, Jekko wraz z teleskopowymi masztami i przyssawkami z naszej oferty gwarantują zupełnie nową jakość prac budowlanych;

– praca z naszymi mini żurawiami jest szybka, wydajna i komfortowa również podczas trudnych prac budowlanych. Nasze żurawie pozwalają zaoszczędzić czas i energię. Dzięki możliwości zastosowania dodatkowych akcesorii takich jak przyssawka czy podnośnik do szkła, nasze mini żurawie zyskują szerszy wachlarz zastosowań. Duży, nie zawsze znaczy lepszy – niewielkie rozmiary mini żurawi stają się prawdziwą zaletą w ograniczonych przestrzeniach i sprawiają, że maszyny zyskują istotną przewagę nad ciężkimi dźwigami budowlanymi;

 stabilną pracę na wysokościach zapewniają hydraulicznie wysuwane podpory z możliwością regulacji i dostosowania wysokości maszyny do potrzeb przy danej realizacji;

– łatwość pracy w trudnych warunkach zapewniają gąsienice, które ułatwiają wykonywanie prac na trudnym terenie, a operatorom zapewniają większą elastyczność i mobilność urządzenia;

– mobilność urządzeń zwiększa komfort pracy operatora – nasze żurawie można łatwo i wygodnie transportować na docelowe miejsce pracy np. przy użyciu windy transportowej bądź dużego dźwigu wieżowego;

Nasi klienci twierdzą, że od kiedy używają Małych Żurawi prace nabrały tempa, a operatorzy chwalą nasze maszyny za niezwykły komfort pracy.

małe żurawie
58C74278 25E1 4DAF 8FF8 E48DB98B2B80 cut
małe żurawie
Jakie jest zastosowanie Małych Żurawi?

Małe Żurawie to profesjonalny sprzęt budowlany, który możesz wykorzystać podczas prac na wysokościach, montażu okien, wznoszeniu konstrukcji stalowych czy hal magazynowych.

To niezastąpiony sprzęt budowlany również w zakresie budowy domów modułowych czy domów z prefabrykatów. Małe żurawie znakomicie sprawdzają się też przy pracach budowlanych w trudnych warunkach i na dużych placach budowy.

Małe Żurawie to profesjonalny sprzęt do wynajęcia, który sprosta każdemu wyzwaniu budowlanemu. Maszyny sprawdzają się zarówno wtedy, gdy potrzebujesz nowego zadaszenia w ogrodzie zimowym, jak i w trudnych warunkach na wysokościach. Prace budowlane z mini żurawiami jeszcze nigdy wcześniej nie były tak przyjemne, komfortowe i szybkie. Przekonaj się i sprawdź nasze mini żurawie w akcji!

Potrzebny niezawodny sprzęt? Wynajmij od Małych Żurawi!

Chcesz wiedzieć, co potrafią nasze Małe Żurawie? Zapraszamy do wynajmu naszego sprzętu i sprawdzenia jego możliwości na budowie. Odkryj wielką moc naszych Małych Żurawi, a będziesz pod wrażeniem tego, co potrafią.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty w zakładce Maszyny budowlane i serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Przedstawiamy Multi Loader 6.0 !

Firma Małe Żurawie przedstawia nowy produkt w ofercie wynajmu oraz sprzedaży –  Multi Loader 6.0!

Duża ilość przeszkleń to nie tylko rzeczywistość budynków biurowych, ale też świadomy wybór właścicieli domów jednorodzinnych. To jednak rozwiązanie z którym wiąże się wiele wyzwań m.in. transport i montaż delikatnych, a jednocześnie ciężkich, szklanych powierzchni.

W odpowiedzi na tę potrzebę firma Małe Żurawie wprowadza na rynek Multi Loader 6.0 – multifukcyjny transporter z unikalnym systemem poziomowania podczas jazdy.

Duże okna to nowoczesny design, praktyczne i funkcjonalne wyjście na taras bądź ogród, więcej naturalnego światła we wnętrzach pomieszczeń i ich optyczne powiększenie. Architekci chętnie korzystają z tego typu rozwiązań, dających estetyczny i nowoczesny efekt. Co jednak z realizacją tego pomysłu? Warto pamiętać, że duże okna czy szklane drzwi sporo ważą np. typu HST osiągają wagę 45 kg na m/kw. W efekcie końcowym to ok. 500/600 kg obciążenia. Przeniesienie tak dużego i ciężkiego elementu siłą ludzkich rąk jest nie tylko trudne logistycznie, ale przede wszystkim ryzykowne.

W jaki zatem sposób wykonać to bezpiecznie?  

Mały sprzęt, a duże ułatwienie.

Mini żurawie to rozwiązanie przeznaczone dla firm zajmujących się montażem stolarki okiennej oraz firm ogólnobudowlanych. Doskonale zdają egzamin na większych i mniejszych budowach. Są łatwe w transporcie i nie zajmują wiele miejsca na placu budowy. Świetne parametry mini żurawi sprawiają, że montaż elementów szklanych czy stalowych jest szybszy, bezpieczniejszy i wymaga mniejszego zaangażowania pracowników budowlanych.

Jakie funkcje wyróżniają małe żurawie?

optymalny zasięg i udźwig – mini żurawie potrafią podnieść towar o wadze do nawet 9000 kg. Co więcej, ramię takiego sprzętu można wysunąć na wysokość do 22 m.

mobilność – mini żurawie wyposażone są w gąsienice, które umożliwiają poruszanie się również w trudnym terenie. Dzięki swoim niewielkim gabarytom, możliwe jest przemieszczanie żurawia między pomieszczeniami, bez konieczności używania innych urządzeń. Na budowach często konieczna jest zmiana ustawień sprzętu i przemieszczenie go między paletami, składowanymi materiałami budowlanymi lub nasypami. Niewielkie gabaryty gwarantują większą mobilność, nawet na niewielkiej przestrzeni.

kontrola – bezprzewodowe sterowanie daje operatorowi możliwość obsługi z dowolnego miejsca. Taka swoboda manewrowania maszyną zapewnia szerokie pola widzenia, co pozwala na przewidzenie niebezpiecznych sytuacji i uniknięcie błędów. Proporcjonalne sterowanie i wysoka płynność pracy maszyny zapewnia precyzyjny montaż. 

Multi Loader 6.0 już w Polsce

Celem firmy Małe Żurawie jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy klientom oraz rozwiązań podnoszących efektywność i bezpieczeństwo prac budowlanych. Aby to osiągnąć oferuje sprawdzone i nowoczesne urządzenia. Jednym z nich jest  Multi Loader 6.0 od producenta AlmacCrawler. Multi Loader 6.0  to urządzenie, które umożliwia transport ładunków i ułatwia prace montażowe. Zaprojektowano je po to, by przyspieszać i usprawniać działanie nawet na niewielkich placach budowy lub w miejscach trudno dostępnych, gdzie tradycyjne środki transportu, takie jak wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe nie znajdują zastosowania.

Ten multifunkcyjny transporter to niewielki sprzęt o ogromnych możliwościach. Platforma załadowcza o wymiarach 3 x 1.42 m pozwala na bezpieczny transport długich i ciężkich elementów konstrukcyjnych lub pakietów szyb o łącznej masie do 6T , nawet  po nierównym terenie  i znacznych spadkach do 15 stopni. Zamontowany HDS pozwala podać jednorazowo ładunki o wadze do 990 kg, na wysokość 6.8 m lub skorzystać z 4 – metrowego wysięgu bocznego. Te funkcjonalności pozwalają na jednoczesny transport i montaż dużych i ciężkich elementów. 

Urządzenie wyposażone jest również w funkcje poprawiające mobilność i bezpieczeństwo jazdy. Niebrudzące gąsienice zostały wzmocnione, aby maksymalnie zmniejszyć nacisk na podłoże.

Swoją wyjątkowość Multi Loader zawdzięcza opatentowanemu przez producenta systemie  Bi-Levelling, który w praktyce zapewnia samopoziomowanie się podwozia podczas jazdy w obu osiach do 15 stopni. To właśnie ta funkcja pozwala na bezpieczne przewożenie ładunków przez niestabilny i pochyły teren oraz późniejszy montaż za pomocą HDS’u.  

Maszyna zasilana jest na dwa sposoby – poprzez silnik elektryczny z pakietem akumulatorów litowo-jonowych oraz silnik spalinowy typu Diesel. Ten drugi jest wymagany do obsługi HDS’u.

Multi Loader 6.0 dopuszcza modyfikacje również na placu budowy. W celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej istnieje możliwość demontażu HDS’u, co ciekawe również silnika spalinowego oraz zamontowanie zestawu kłonic, który pozwala znacznie zwiększyć objętość przewożonych ładunków.  

Korzystnym rozwiązaniem okazuje się wynajem takiego urządzenia. Ubezpieczenie, serwis czy też modernizacja sprzętu jest wtedy po stronie dostawcy. Wynajmujący ma możliwość korzystania z urządzeń najnowszej generacji bez konieczności inwestowania wysokich kwot pieniężnych.  

Multi Loader 6.0 jest już dostępny w ofercie firmy Małe Żurawie. Zapraszamy do kontaktu!